Принцип роботи теплового насосу – схема, устрій, дія

Дедалі більше інтернет користувачів цікавляться альтернативами способами опалення: тепловими насосами.

Для більшості це абсолютно нова і невідома технологія, тому й виникають питання на кшталт:
«Що таке тепловий насос?», «Як виглядає тепловий насос?», «Як працює тепловий насос?» та ін.

Тут ми постараємося просто та доступно дати відповіді на всі ці та ще багато інших питань, пов’язаних із тепловими насосами.

Що таке тепловий насос?

Тепловий насос – пристрій(тобто “тепловий котел”) який відбирає тепло з навколишнього середовища(грунт, вода або повітря) і переносить його в контур опалення вашого будунку

Завдяки сонячним променям, які безперервно надходять в атмосферу та на поверхню землі відбувається постійна віддача тепла. Саме таким чином поверхня землі цілий рік отримує теплову енергію.

Повітря частково поглинає тепло від енергії сонячного проміння. Залишки сонячної теплової енергії майже повністю поглинаються землею.

Крім того, геотермальне тепло з надр землі постійно забезпечує температуру ґрунту +8°С (починаючи з глибини 1,5-2 метри і нижче). Навіть холодною зимою температура на глибині водойм залишається в діапазоні +4-6°С.

Саме це низькопотенційне тепло ґрунту, води та повітря переносить тепловий насос із навколишнього середовища в опалювальний контур приватного будинку, попередньо підвищивши температурний рівень теплоносія до необхідних +35-80°С.

Тепер поговоримо про те, як працює тепловий насос. Для того, щоб зрозуміти принцип роботи теплового насоса, нам потрібно розібратися в кількох речах.

Тепловий насос здатний витягувати тепло навіть за негативної температури

Більшість майбутніх домовласників не можуть зрозуміти принцип роботи теплового насоса Повітря-Вода (в принципі будь-якого повітряного теплового насоса), тому що не розуміють, яким чином може вилучатися тепло з повітря при негативній температурі взимку. Повернемося до основ термодинаміки та згадай визначення теплоти.

Теплота – форма руху матерії, що є безладним рухом утворюють тіло частинок (атомів, молекул, електронів та ін).

Навіть при температурі 0 С (нуль градусів за Цельсієм), коли замерзає вода, у повітрі все ще
є теплота. Її значно менше ніж, наприклад, при температурі +36˚С, але тим не менш і при нульовій і при негативній температурі відбувається рух атомів, а отже, і відбувається виділення теплоти.

Рух молекул і атомів повністю припиняється за температури -273˚С (мінус двісті сімдесят три градуси за Цельсієм), що відповідає абсолютному нулю температури (нуль градусів за шкалою Кельвіна). Тобто і взимку за мінусової температури в повітрі є низькопотенційне тепло, яке можна витягувати і переносити в будинок.

Дедалі більше інтернет користувачів цікавляться альтернативами способами опалення: тепловими насосами.

Для більшості це абсолютно нова і невідома технологія, тому й виникають питання на кшталт:
«Що таке тепловий насос?», «Як виглядає тепловий насос?», «Як працює тепловий насос?» та ін.

Тут ми постараємося просто та доступно дати відповіді на всі ці та ще багато
інших питань, пов’язаних із тепловими насосами.